Tel.:        +370 624 93227
El-paštas info@pconline.lt

Nešiojamų kompiuterių remontas



Nešiojamų kompiuterių remontas, taisymas, kaista, persikrauna kompiuteris?



Kaip ir bet kokie kiti įrenginiai, kompiuteriai reikalauja nuolatinės priežiūros.
Kad kompiuteris veiktų tvarkingai ir tarnautų ilgai, rekomenduojama kartą per metus atlikti jo aparatinę profilaktiką. Jei nuo paskutinio Windows diegimo praėjo metai ar daugiau, taip pat rekomenduojama atlikti ir programinę profilaktiką. Laiku neatlikus šių darbų, kompiuteris gali perkaisti, nulūžti Windows sistema, kompiuetris pradės lėčiau veikti. Taip pat galimi aparatiniai ir programiniai gedimai, kurių pasekoje bus prarasti Jūsų duomenys.

Pagrindinių plokščių taisymas

- pagrindinė

Nešiojamų kompiuterių remonto

paslauga. Pagrindines plokštes taiso tik vyr. meistrų pareigas einantys inžinieriai, turintys ilgametę patirtį šioje srityje.

Kompiuterių pagrindinės plokštės genda dėl įvairių priežasčių:
Natūralus nusidėvėjimas
Gamintojo brokas
Perkaitimas
Trumpas jungimas, maitinimo bloko gedimas
Kompiuterio apypilimas skysčiais

Dėmesio ! Mes nekaitiname čipų karšto oro fenais - tai neprofesionalu, o tokio taisymo rezultatai yra labai trumpalaikiai.

Čipų perlitavimas,

jam naudojamos profesionalios infraraudonųjų spindulių stotelės, skirtos smulkių detalių nulitavimui ir užlitavimui.

Vaizdo plokštės lusto (čipo) perkaitimas arba atsilitavimas



Jei kompiuterio ekranas pajuodavo arba pradėjo rodyti nekorektiškai (lietis, rodyti juostas), o aušintuvas ūžia ir kompiuteris kaista, greičiausiai perkaito Jūsų vaizdo čipas.
Didžioji dalis vaizdo lustų gedimų išprovokuojama pačių kompiuterių savininkų. Dauguma vartotojų nežino, jog būtina kartą per metus atlikti aparatinę kompiuterio profilaktiką - kompiuterio valymą nuo dulkių, aušinimo pastų ir aušinimo tarpinių keitimą. Laiku neatlikus valymo, kompiuteris užsikemša dulkėmis, dėl to karštas oras neišsipūčia iš jo vidaus ir perkaitina pagrindinę plokštę. Didelę įtaką taip pat turi sudžiuvusi aušinimo pasta ir sukietėjusios aušinimo tarpinės, kurios nepraleidžia reikiamo kiekio šilumos.

Dažniausiai įvyksta

vaizdo čipo atsilitavimas.

T.y., užtenka nuimti čipą ir prilituoti iš naujo. Ši paslauga vadinama reballing, kadangi čipas prilituotas prie pagrindinės plokštės mažais burbuliukais (balls), kurie ir yra keičiami perlituojant vaizdo čipą. Vaizdo čipas yra kaitinamas infraraudonųjų spindulių stotele iki reikiamos temperatūros, kai lydmetalio burbuliukai išsilydo ir čipas lengvai nusiima nuo plokštės. Meistras nuvalo senuosius lydmetalio burbulus nuo pagrindinės plokštės ir nuo čipo bei sudeda naujus burbulus. Čipas su naujais burbulais dedamas atgal ant pagrindinės plokštės ir, pakaitinus infraraudonųjų spindulių stotele, burbulai išlydomi bei vėl sukimba su pagrindine plokšte.

Kaip viskas vyksta pas mus:
Jei čipas perkaito ir sudegė, jis yra keičiamas nauju. Darbas labai panašus, tačiau šiuo atveju nuėmus čipą užlituojamas naujas čipas.
Vaizdo čipo perlitavimas retai kada baigiasi nesėkme. Tačiau, jei nuo perkaitimo buvo pažeista ir pagrindinė plokštė, taisymas gali nepasisekti. Vidutiniškai, naujam gyvenimui prikeliama apie 95% perkaiturių pagrindinių plokščių. Atliktiems darbams suteikiama 3 mėn. garantija.

Trumpas elektros jungimas

Trumpas jungimas įvyksta dėl statinio krūvio, žaibavimo, netvarkingo kompiuterio įkroviklio, smūgio ar net perkaitimo. Neretai kaltininkas būna ir kompiuterio apipylimas skysčiais - tokiu atveju taisymas būna ypatingai sudėtingas. Trumpas jungimas gali pasireikšti keliais būdais: galite pamatyti nedidelę kibirkštį, užuosti dūmų kvapą, kompiuteris gali staiga išsijungi ir/arba apskritai neįsijungti. Taip pat būna atvejų, kai kompiuteris tavrkingai veikia, tačiau nekrauna baterijos. Kartais trumpas jungimas nesugadina pagrindinės plokštės, tačiau sudegina kompiuterio bateriją.
Kad išvengti trumpo jungimo, rekomenduojama nesinaudoti netvarkingais kompiuterio įkrovikliais. Jei yra įplyšęs įkroviklio laidas arba nusidėvėjęs kištukas - nedelskite, sutaisykite arba pasikeiskite įkroviklį laiku, 

Kompiuterių ikroviklių taisymas, keitimas nauju

sutaupys Jums 5-10 kartų didesnę sumą pinigų, nei pareikalautų viso

kompiuterio remontas po trumpo jungimo.



BIOS

mikroschemos gedimas arba

slaptažodžio nuėmimas


BIOS mikroschemos gedimai

yra ypatingai reti. Beveik visais atvejais jie išprovokuojami sksyčių apypilimo arba išsikrovusios BIOS baterijos. Rekomenduojama keisti

BIOS bateriją

bent kartą per 3 metus, nors dažnai jos užtenka ir visam kompiuterio gyvavimo laikotarpiui.
Paprastai, BIOS gedimų atvejais kompiuteris neužsikrauna - įsijungia ir garsiai ūžia aušintuvas, tačiau nieko daugaiu nevyksta. Taip yra todėl, kad BIOS mikroschema valdo visus kompiuterio įrenginius ir esant BIOS gedimui kompiuteris paprasčiausiai nežino ką daryti.
Kita BIOS gedimų priežastis yra užmiršti slaptažodžiai. Vartotojai nori apsaugoti savo duomenis slaptažodžiu, tačiau kartais jį užmiršta ir patys. Tokiu atveju būtinas slaptažodžio nuėmimas, kuris dažnai yra ganėtinai sudėtingas, o kartais ir neįmanomas. Juk tam jis ir skirtas, kad jo nenulaužtų. BIOS gedimo pašalinimo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo galimybės gauti naują BIOS mikroschemą arba programinę įrangą.

Kompiuterio apypilimas skysčiais



Vienas dažniausių gedimų vasaros metu - kompiuterio apypilimas skysčiais. Taip pat šis gedimas būdingas švenčių laikotarpiams, kai besilinksminantys kompiuterių savininkai užpila ant kompiuterių gėrimų.
Taisymo sėkmė priklauso nuo skysčio rūšies, vartotojo veiksmų po kompiuterio apypilimo ir laiko, kuris praėjo nuo apypilimo. Esant galimybei, apipilti kompiuteriai yra taisomi skubos tvarka, kadangi kiekviena minutė yra svarbi. Visų pirma kompiuteris yra išardomas ir nuvalomas skystis bei susidaręs oksidas (pelėsis). Oksidui susidaryti kartais užtenka vos kelių valandų. Oksidas yra ypatingai pavojingas, kadangi jis iš lėto graužiapagrindinę plokštę ir uždelsus per ilgai kompiuteris tampa nepataisomas.
Jei kompiuteris buvo išvalytas laiku, dažnai neprireikia jokio taisymo. Tačiau jei kompiuteris nuežsileidžia, tai gali reikšti, jog įvyko trumpas jungimas. Tokiu atveju reikalingas maitinimo grandinės taisymas. Taip pat po apipylimo skysčiais dažnai nusimuša BIOS mikroschema, dėl to būtina perrašyti kompiuterio BIOS atmintį. Taip pat, po apipylimo dažnai tenka keisti kompiuterio klaviatūrą.
Vidutiniškai, po apypilimo skysčiais gaunasi sutaisyti apie 80% pagrindinių plokščių. Labai gaila, tačiau niekas negali garantuoti taisyklingo įrenginio veikimo po apypilimo, tad suteikti garantiją atliktiems darbams įmanoma ne visada. Po drėgmės patekimo ant pagrindinės plokštės, visiškai tvarkingai veikia apie 90% sutaisytų kompiuterių.

Kaip išvengti kompiuterio apipylimo skysčiais?
Nesinaudokite kompiuteriu turiningų vakarėlių metu. Nepilstykite gėrimų virš kompiuterio. Gerdami skysčius prie kompiuterio laikykite puoduką iš kairės pusės (kairiarankiams iš dešinės) - dažniausiai puodukas yra išverčiamas su kompiuterio pelyte.

Ką daryti apipylus kompiuterį skysčiais?
Visų pirmą skubiai išjunkite jį iš maitinimo lizdo (rozetės) bei atjunkite bateriją. Nelaukite, kol kompiuteris gražiai išsijungs paspaudus Shut downmygtuką Windows sistemoje - kiekviena minutė yra svarbi. Apverskite atidarytą kompiuterį aukštyn kojomis, kad skystis ištekėtų. Neškite kompiuterį į artimiausią kompiuterių taisyklą, kad jį kuo skubiau išardytų ir išvalytų. Jokiu būdu nejunkite jo ir neprijunginėkite baterijos, kol kompiuteris nebus išvalytas!

Dėmesio ! Jei apipylėte kompiuterį, turėkite omenyje, kad klaviatūros valymas nepadės. Paprastai, skystis patenka po klaviatūra ir pažeidžia pagrindinę plokštę.

Smulkūs pagrindinės plokštės gedimai

Išlaužtas, išlūžes kompiuterio lizdas:

maitinimo lizdas, USB lizdas, audio ir mikrofono lizdas ir kt.


Tai yra smulkūs gedimai ir dažnai gaunasi apsiriboti ~100 Lt (28,96 Eur) taisymo kaina.
Kad išvengti šių gedimų, rekomenduojama tiesiog atsargiai naudotis kompiuteriu ir jį prižiūrėti. Staigiai neištraukinėti prijungtų įrenginių bei neklibinti jų, kai jie įkišti į kompiuterio lizdus.
Neretai sugedus kompiuterio įkrovikliui naudotojai bando pagauti kontaktą klibindami įkroviklio kištuką maitinimo lizde, taip išlauždami ir kompiuterio maitinimo lizdą.